Standard.al

Ja dieta e ‘çmendur’ e Cristiano Ronaldos, plot…

0

Cristiano Ronaldo po i habit të gjithë me performacën e lartë pasi edhe pse tashmë në një moshë 33-vjeçare ai vazhdon të shënojë gola të pabesueshëm dhe ka ndihmuar në mënyrë decçizive që ekipi i tij të kualifikohet për në gjysmëfinalet e Championss League.

Por si ia del Cristiano Ronaldo që të jetë në një formë të tillë për një kohë të gjatë. Mbase ky sqarim i specialistit do të na bëjë të kuptojmë më mirë se si ylli portugez e ruan më së miri formën e tij, ku më së shumti ajo që bie në sy është përdorimi I një pajisjeje që quhet “Dhoma e ftohjes” ku portugezi e ka instaluar në vilën e tij luksoze. Përdorimi i saj kushton rreth 50 mijë euro në ditë.

“Për mbajtjen e trupit në formë, Ronaldo ka vendosur rregullat e tij personale. Karbohidrate dhe proteina me shumicë, kështu fillon dita e tij.

Bashkë me to vijnë peshku dhe perime të ziera, fruta të ndryshme, ujë dhe lëngje të shtrydhura. Sigurisht të freskët. Së bashku me ekspertët e tij që e konsultojnë, Ronaldo praktikon edhe një regjim të kontrolluar të gjumit. Ai fle pesë orë në ditë nga 90 minuta. Më pas ushtron stërvitjen e tij të zakonshme në palestrën e shtëpisë, ku kalon përditë 4 orë të jetës. Duke ngritur pesha që arrijnë së bashku deri në 23 ton. Më pas përdorë teknika moderne rikuperimi.

Një pajisje që quhet “Dhoma e ftohjes” ku portugezi e ka instaluar në vilën e tij luksoze. Përdorimi i saj kushton rreth 50 mijë euro në ditë. Në fund të ditës, radhën e ka masazhi. Ku një staf i specializuar kujdeset për relaksim e tij të përditshëm. Një profesionist i vërtetë” shprehet Marko Ruiz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.