Standard.al

Zhduken dy fëmijë shqiptarë në Gjermani, policia në alarm (EMRAT)

0

Dy fëmijë shqiptar që jetojnë në Gjermani rezultojnë të zhdukur dhe  policia është vënë në kërkim të tyre.

Mediat gjermane bëjnë me dije se  dy djemtë nga Kosova, Qendrim Nimanaj (13 vjeç) dhe Leotrim  Nimanaj (11 vjeç).

Fëmijët  u zhdukën papritur pasi i thanë nënës se do shkonin në shkollë, por nuk arrtiën atje.

Familja e tyre jeton në Leipzig. Dy të miturit ishin nisur për në shkollë, por nuk mbërritën kurrë. Të paktën kështu ka deklaruar në policia mamaja e tyre.

Autoritetet kanë kërkuar edhe ndihmën e banorëve, që të japin informacione rreth vendodhjes së dy fëmijëve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.