Standard.al

Shperthen Vasili: Si s’ke trup, për Tahirin kërkon prova, ndërsa për kuksianët…

2

Kreu i grupit parlamentar i LSI, ka reagua ashpër në një postim të bërë në Facebook, përmes të cili shprehet se “Rama bëhet prokuror për Tahirin ndërsa për 11 kuksianët e arrestuar i pavarur”.

Kryeministri prokuror per ish ministrin e brendeshem,por i pavarur per kukesianet.Si s’ka turp.

Kryeministri sot ne sy te Mogerinit per ish-ministrin e tij te brendshem thote se prokuroria s’ka asnje prove te vetme. Kush eshte ky kryeminister prokuror i pergjithshem??
Qe prokuroria eshte kapur nga kryeministri dhe eshte kthyer ne zyre ne kryeministri kete e di gjithe bota,por sinqeriteti i kryeministrit eshte vetedemaskues.
Per kukesianet e burgosur per faj te tij dhe nga policia tij qe i burgos ne mes te nates thote kryeministri :s’kam lidhje me drejtesine dhe s’ka gje le te rrine ne burg.
Turp i rende,ky e shet Shqiperine per drogen,ndaj ky flamurin e ka te zi dhe jo kuq e zi.

2 Comments
  1. american16al says

    Mjaft me budallalleqe, Rama nuk eshte personi qe duhet te drejtoje por per rastin e shaterrimeve ne protesten e fundit cilido qofte kuksian apo marsian duhet te pergjigjen per keto veprime.
    Opozita e deshtuar kerkon anarki, te protestoje por brenda rregullave qytetare.

  2. american16al says

    Po perse fleet ky legeni I LSI ,po ik ore Basil kaqoli se vetm pershesh di me hanger.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.