Standard.al

Sulmi në Siri, Vasili: Kush voton kundër Amerikës duhet refuzuar…

0

 

Kreu i grupit parlamentar i LSI-së Petrit Vasili ka reaguar në rrjetet sociale

 

Vasili shkruan se Trump po bën Amerikën e Madhe, e cila udhëheq aksionin botëror për vendosjen e paqes.

Amerika e Trump eshte tashme serish Amerika e madhe, qe vepron dhe qe udheheq aksionin boteror te vendosjes se paqes dhe rendit demokratik kudo ne bote.
Aksioni ne Siri reflekton shume me gjere dhe politika e jashtme amerikane dha nje mesazh shume te forte shprese per popujt e shtypur dhe nje mesazh asgjesues per diktatoret e te gjitha llojeve qe nga ata te eger e gjakatare e deri tek ata qesharake, qe enderrojne tek autokracite qe pjellin varferi.
Ndaj proamerikanizmi shqiptar si veper e popullit tone eshte nje vlere, qe duhet te lartesohet dhe kushdo nga politika shqiptare qe shfaq te kunderten e qe voton kunder Amerikes duhet refuzuar rrepte dhe pa kompromis.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.