Standard.al

Gazetarja rikthen ngjarjen e tmerrshme: Ja si i kreu dy vrasjet babai i Marjo Majollarit

0

Gazetarja e njohur Klodi Lala paraqiti vendimin e GJykatës së Tiranës për Avni Majollarin, babain e Marios, i cili vuan dënim të përjetshëm.

Në vendim sqarohet me detaje se çfarë ka ndodhur. Piëkrisht për këtë krim

“Ngjarja ka ndodhur më 18 dhjetor 2000, Avniu ka vepruar me Endrit Majollarin, të nisur nga Tiranë në Linzë, u ulën në një lokal, në prani të shumë personave, aty panë Ilir Gjuzin. Ai i ka kërkuar të vijë të ulet për të sqaruar problemet që kishin mes tyre. Në momentin që është ulur, Avniu e ka qëlluar me tre plumba dhe me kushëririn e tij ka hipur në makinë dhe më pas janë larguar.

Më pas viktima e dytë është djali i xhaxhait të ish-gruas, i cili e ka qëlluar për vdkeje se Armando Nela kërkonte ribashkim mes tij dhe kushërirës së tij, se ai e kishte braktisur e divorcuar. Janë larguar në Shkallët e Tujanit,” tregoi Lala.

4 3 2 1

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.