Standard.al

E tmerrshme! Shqiptari masakron barbarisht vajzën 15 muajshe, i thyen brinjët sepse…

0

U kthye në shtepi i dehur dhe qe te merrte hak, nisi të rrihte me shpulla vajzën 15-muajshe.

Behet fjale per një 48-vjecar shqiptar, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, i cili jeton ne Itali.

Familjarët e tij lajmeruan policine të shpetonin te mituren nga duart e babait.

Vogëlushja u transportua në spital dhe sipas medieve italiane, ka dy brinjë të thyera dhe një dëmtim të rëndë në daullen e veshit. Ajo ka edhe plagë në pjesë të ndryshme të trupit

Babai u arrestua nga karabinierët. Ai punon në një kompani transporti.

“La Repubblica” raporton se në momentin e arrestimit, shqiptari shpërtheu në lot duke thënë: “Më vjen keq, as nuk e di pse u kapa me të”. Sipas deklaratave të 48-vjeçarit, një ditë më parë, ai ishte grindur me gruan e tij dhe këtë mëngjes, para se të shkonte në punë, piu 5 ose 6 gota “Sambuca”.

Gjatë kohës kur ndodhi ngjarja, bashkëshortja e 48-vjeçarit nuk ishte në banesë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.