Standard.al

Ja receta që zhduk përgjithmonë qimet nga fytyra juaj…

0

Edhe femrat kanë qime në fytyrë dhe për këtë nuk ka asnjë befasi. Nëse jeni prej atyre femrave që e keni këtë problem, mos u shqetësoni.

Natyra ka krijuar maska të cilat do t’ju ndihmojnë t’i thoni lamtumirë përgjithmonë kësaj çështje dhe te keni një fytyre te bukur dhe te lëmuar çdo dite.

SHARE qe ta ruani dhe ta keni gjithmone.

Përbërësit:

1 filxhan mjaltë

1 filxhan miell tërshëre

1 filxhan lëng limoni

Përgatitja:

Përzini tre përbërësit dhe maska juaj natyrale për heqjen e qimeve është gati. Vendoseni përzierjen në pjesët ku dëshironi ti hiqni qimet. Të qëndroj në fytyrën tuaj për 15 minuta dhe pastaj largojeni me ndihmën e ujit të nxehtë. Në fund vendosni krem dhe përsëriteni të njëjtën procedurë 2-3 herë në javë. Pas një muaji, problemi juaj me qimet e fytyrës do të jetë pjesë e të kaluarës.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.