Standard.al

SKANDALI i Prokurorisë/ Kuksianët të arrestuar me urdhër të Ramës, në mes të natës…

0

Të arrestuar me urdhër të Edi Ramës dhe në mes të natës, 23 kuksianë që morën pjesë në protestën epike të 31 marsit kundër vendosjes së taksës në Rrugën e Kombit, do të dalin nesër në orën 9:00 para gjykatës ku do të njihen me masat a sigurisë.

Por ajo që bie në sy në dokumentin e Prokurorisë së Kukësit është fakti se, thuhet se arrestimet janë bërë në orën 10:00 të mëngjesit.

Një falsifikim skandaloz i bërë nga institucioni i akuzës, ai i cili duhej të garantonte hetim të njëanshëm dhe të drejtë, por që është kthyer në një zyrë e paradhomës së Edi Ramës.

Image

© SYRI.net

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.