Standard.al

Rimartohen pas 40 vite divorc, çifti i të moshuarve flet për…

0

Të paktën 40 vite pasi u divorcuan, një çift në Kentaki ka në plan të martohet përsëri. Harold Holland, 83 vjeç dhe Lillian Barnes, 78-vjeç do të shkëmbejnë premtimet më 14 prill në Lexington.

 

Harold dhe Lillian u martuan për herë të parë në prag të Krishtlindjeve të vitit 1955.

Ata bënë 5 fëmijë së bashku përpara se të ndaheshin. Holland tha se puna që bënte e mbajti larg familjes dhe kjo solli ndarjen. Të dy u martuan me persona të tjerë dhe bashkëshortët e tyre vdiqën në vitin 2015.

Pas kësaj, ata morën pjesë në një bashkim familjar dhe vendosën të rimartohen. “Ne vendosëm që të ecnim së bashku miljet e fundit që na kanë ngelur,”-tha Holland

 

 

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.