“Kukësi në kauzë, Tirana në “luftë” kurse Rama show në Vlorë…”

0
Albanian Prime Minister Edi Rama speaks during a press conference announcing the candidate status for Albania to the European Union in Tirana on June 24, 2014. Albania cleared the first hurdle on its long path to European Union membership on June 24, with the EU granting candidate status on the country's fourth try. Albania has failed to win the coveted status three times since 2009. AFP PHOTO / STRINGER (Photo credit should read STRINGER/AFP/Getty Images)

Ndërkohë që në Kukës kanë zbarkuar forcat speciale dhe blindat e policisë prej dy ditësh dhe ndërkohë që në Tiranë vazhdon protesta për lirimin e të arrestuarve kryeministri Edi Rama udhëtoi drejt Vlorës.

Loading...

Pretekst për t’i ikur situatës së rënduar, që ka marrë të gjithë vëmendjen e opinionit publik, kryeministri gjeti inspektimin e një shkolle profesionale në Vlorë.

I ndjekur nga kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli, Edi Rama ka bërë një xhiro në oborrin e shkollës në Vlorë, ku ka takuar nxënësit duke i përgëzuar bashkë me mësuesit, për atë që e quan “Rilindja entuziazmuese e Shkollës Industriale të Vlorës”.

Ndërkohë kuksianët që protestuan kundër taksës në Rrugën e Kombit, Rama i quajti vandalë dhe i premtoi se ligji do të veprojë me të gjithë fuqinë e tij.

 

Loading...

Lini nje pergjigje