Standard.al

Braimllari: Protestuesit janë provokuar nga Edi Rama me vendosjen e traut

0

Deputeti i LSI, ka reaguar lidhur me vendimin e marrë nga Policia e Kukësit. Braimllari shprehet për Report  se protestuesit janë provokuar nga forcat policore dhe nga kryeministri, i cili ju vendosi traun.

Fjala e Braimllarit:

“Patëm një komunikim me drejtorin e policisw të qarkut Kukës. I këmi kërkuar të na sigurojë që nuk do të ketë më ndalime të tjera. Të informohen të arrestuarit për shkakun e arrestimit. Sot vihet re qartë që ka qenë një protestë qytetare dje. Qytetarët janë provokuar dhe ndaj kanë rëguar ashtu. Protestuesit janë provokuar nga Edi Rama me vendosjen e traut. Nuk ka negociata, nuk ka bashkëpunim, në momentin që qytetarët vazhdojnë të jenë pas hekurave. Kjo është një protestë e qytetarëve të Kukësit, nuk diam ta bëjmë politike. Nuk mundet që Edi Rama t’ju vendosë traun këtyre banorëve.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.