Standard.al

Pas ministrit të Brendshëm shkarkohet edhe…

0

Furtunë në Kosovë pas arrestimit dhe deportimit të 6 shtetasve turk të cilësuar si gylenistë. Është shkarkuar ministri i Brendshëm i Kosovës, Flamur Selaj.

Vendimi është marrë nga ana e kryeministrit Ramush Haradinaj. Po ashtu Haradinaj ka shkarkuar dhe kreun e Shërbimit Sekret në Kosovë, Driton Gashi.

Indeksonline ka siguruar dokumentin ku kryeministri ka kërkuar nga ministri Sefaj lirimin e menjëhershëm nga përgjegjësia.

“Dua edhe një herë të potencoj se veprimet e djeshme në këtë rast ishin tërësisht të papranueshme dhe në kundërshtim me vlerat dhe parimet tona si popull dhe si shtet”, thuhet në dokument.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.