Standard.al

Kryemadhi: Ja sa deputetë i marrim Edi Ramës …

0

Monika Kryemadhi, Kryetare e LSI-së, ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në emisionin ‘Opinion’, kur tha se në ccdo moment Edi Rama mund të rrëzohet nga posti i Kryeministrit

Kryemadhi i ka bërë një sfidë Ramës që nëse e ndjen veten kaq të fortë je të provojë një mocion mosbesimi në Kuvend dhe do shikojë sesa vota do ketë kundër.

Po të jetë trim Edi Rama je të futet në Kuvend për një mocion mosbesimi. Mund t’ia marrim 7 ose 8 deputetë kur të duam dhe ta rrëzojmë. Ne synojmë krijimin e një klime të ç’tensionuar”, tha Kryemadhi.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.