Standard.al

Moti sot, surprizat që iu presin

0

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga  masa ajrore të qëndrueshme me origjinë Mesdhetare të cilat do të kushtëzojnë  në vendin tonë dhe Kosovë mot me diell dhe rritje të temperaturave.

E Enjte 15 Mars 2018 

Dita e Enjte dt 15 Mars  do të dominojë mot  me alternime  kthjellimesh dhe vranësira ku nuk do tëmungojë mjegulla përgjatë Verilindjes dhe Juglindjes, ndërsa në Ultësirën perëndimore do të mbizotërojnëmë tepër kthjellimet. Era do të jetë me drejtimJugperëndim (SW) me shpejtësi 8-15 m/sek nëbregdetValëzimi do të jetë i forcës 3 me lartësi vale 1,2 deri në 1,5 metër në det të hapur. 

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          0/17 °C 

Zonat e ulëta           3/19°C

Zonat bregdetare    8/19 °C

E Enjte 15 Mars 2018 

Kosova per ditën e Enjte dt 15 Mars  do të mbetet me mot të qëndrueshëm me alternime vranësirash dhe kthjellime. Temperaturat  në ekstremet e tyre  do tëregjistrojnë vlera 4°C në mëngjes deri në deri në 13°C në mesditë.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.