Rama i jep ultimatumin e fundit Gjiknurit: “Ke marrë barrën vetë, o mbaroje ose të mbarova”

0

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një bashkëbisedim me qytetarët në Elbasan në kuadër të platformës së bashkëqeverisjes. Gjatë takimit një prej banorëve ngriti problemin e rrugës Tiranë-Elbasan dhe Rama i dha një paralajmërim ministrit Gjiknuri se kjo është një sfidë për të.

Loading...

“Ministri ka marrë sot vendimin që të marrë përsipër që të mbaroj rrugën Tiranë-Elbasan deri në fund të vitit. Ai ka marrë barrën o ta mbaroj o të mbarojë”, deklaroi Rama.

Ndërsa Gjiknuri tha u shpreh  Unë e kam marrë përsipër, pres lëvrimin e fondit dhe barra do kalohet së bashku me kryeministrin.

Loading...

Lini nje pergjigje