Tronditet Barcelona, klubi gati të paguaj 700 mln euro për Messi

0

Leo Messi muaj me parë vazhdoi kontratën me Barcelonën deri në vitin 2021,me një klauzolë prej 700 milionë euro.

Loading...

Drejtori për financa dhe strategji i Barcelonës, Pancho Schroder ka frikë se një nga rivalet mund të paguajë 700 milionë euro për Leo Messin.

Kaq është klauzola e argjentinasit, i cili muaj më parë vazhdoi kontratën deri në vitin 2021.

“Ne i kemi vendosur një klauzolë që mendojmë se është e mjaftueshme që Messi të mbyllë karrierën në Barcelonë”, tha Schroder për Sky Sports.

“Por, kështu menduam edhe një vit më parë për klauzolën e Neymar, që ishte e mjaftueshme për ta mbajtur lojtarin. Na u dëshmua verën e kaluar se kjo nuk është e garantuar”.

Për Messin po interesohen skuadra nga Kina deh Manchester City, të cilat edhe mund ta paguajnë klauzolën marramendëse të argjentinasit.

Image

Loading...

Lini nje pergjigje