‘Tano’ në pranga, kapet me 300 kilogram hashash

0

Një sasi prej 300 kilogramësh hashash është sekuestruar gjatë orëve të para të mëngjesit në Bergamo, Itali.

Në pranga janë vënë 5 persona, shqiptarë dhe marokenë. Arrestimet janë bërë pas një hetimi disa mujor.

Të arrestuarit mësohet se kishin krijuar një linjë të trafikut të drogës, hashash, nga Maroku në Spanjë dhe më pas në Itali.

Arrestimet janë bërë gjatë operacionit të koduar ‘Tano’.

Lini nje pergjigje