Shi, rrufe dhe… Ja çfarë ju rezervon moti sot

0

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga një qëndër me presion të ulët atmosferik e cila do të kushtëzojë në vendin tonë mot me rreshje shiu .

E Enjte 08 Mars 2018 

Dita e Enjte dt 08 Mars vendi ynë në orët e para tëmëngjesit do të jete me rreshje shiu me intesitet tëlartë në orët e para të mëngjesit ku do të ketë dhe shkarkesa elektrike, gradualisht rreshjet do të reduktohen dhe në mbrëmje do të ndërpriten duke i’a lenë vëndin  kthjellimeve. Era do të jetë me drejtimVeriperëndim (NW) me shpejtësi 10-20 m/sek ne bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 4 me lartësi vale 1,25 deri në 2,5 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          2/13 °C 

Zonat e ulëta           8/16°C

Zonat bregdetare    10/18 °C

Kosova per ditën e Enjte dt 08 Mars do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu. Temperaturat  në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 5°C në mëngjes deri në deri në 9°C në mesditë.

Lini nje pergjigje