Mungon medikamenti jetëshpëtues, çfarë po ndodh në Urgjencën e Tiranës

0

Deputeti demokrat Bardh Spahia përmes një komenti në rrjetet sociale ka denoncuar mungesën e Trinitinës, një medikant jetëshpëtues në goditjet e zemrës.

Loading...

“Sipas informacioneve nga koleget e Urgjences se Tiranes, prej me shume se dy javesh ne kete urgjence mungon Trinitrina (nitroglicerina), nje medikament jeteshpetues.

Trinitrina eshte medikamenti kryesor ne rastet me angina pectoris dhe infarkt akut te miokardit. Sipas informacioneve edhe ne spitale ka mungesa te trinitrines.

Qytetareve shqiptare vetem vdekja u ofrohet falas!!!”, shkruan Spahia në rrjetin social.

Loading...

Lini nje pergjigje