“Taulant Balla gjobëvënësi i Librazhdit, një vend pune, një ryshfet të majme”

0

Taulant Balla është kthyer në ‘Bajraktarin’ e Librazhdit, ku për çdo gjet duhet paguar haraçi tek ai, në mënyrë që të zësh një vend pune apo të fitosh një tender.

Gjatë këtyre ditëve kanë qenë të shumta denoncimet e bëra nga qytetarët e Librazhdit, ë cilët tashmë laku po ju merr frymën, pasi Taulanti dhe sekserët e tij me anë të gjobave dhe shantazheve po vjedhin çdo qytetar.

Së fundi sekserët e Ballës kanë marrë në dorë çdo pozicion pune në Librazhd, dhe po nuk derdhe shumën e zakonshme, nuk mund të fillosh punë.

Denoncimet e qytetarëve janë bërë publike nga ish-kryeministri Sali Berisha.

Ja çfarë shkruan ish-kryeministri në Facebook:

Taulant Balla gjobëvënësi i Librazhdit!

Lexoni denoncimet e qytetareve dixhital. sb

“Çdo vend pune apo tender ne kete Librazhd behet me ryshfete te majme

Z.Sali Berisha .Ne librazhd po ndodh ajo qe nuk ka ndodhur kurre ne kto 25 vite 4 apo 5 persona po gllaberojne cdo gje qe i ka mbetur kti qyteti… nen komanden e taulant balles punojne mjeshtrat e hajduterise.qe te vesh ne pune ne shtet duhet te kalosh te besh pagesen ke shoferi i balles Avni mema.qe te maresh ni tender ne bashkine e kac gurres duhet ti ndash parat me kacin ..tenderat i mer te gjitha bleresi i votave te cermenikes Lul Hasballa..Spitali i librazhdit ndodhet prej dy fjetesh ne doren e inxhinierit bashkefshatarit te taulantit nga fshati kostej Bledi Hima i cili pergjat fushates elektorale bashke me hasballen pushtuan cermeniken per 25 dit duke i shantazhuar dhe duke bler cdo vot…pasojat po i vuan sot spitali i Librazhdit ka plot dy jave qe nuk gjendet asnje medikament as shirnga qe jane me minimalet…”

“Z.Berisha ky mashtrues ordiner taulant te japi pak llogori sot ne spitalin e librazhdit. Nuk ka as nje medikament madje dhe sheringa ska.Dokrorret te detyruar po I nxjerrin pacientet nga spitali pa kuruar ju thone skemi cbejme ilace ska.cdo ilac e blejne ne farmaci private.anonim”

Lini nje pergjigje