‘Ministri dhe deputetë të kollarisur shkelin haptas rregulloren e spitalit’

0

Deputeti i Partisë Demokratike Tritan Shehu ka reaguar ashpër ndaj disa fotove të bëra nga deputetë të Partisë Socialiste në një sallë operacioni.  Me anë të një postimi në rrjetin social facebook ai i akuzon ata si shkelës të rregullores, pasi janë në sallë me veshje të zakonshme dhe jo me veshjen sterile siç e kërkon rregullorja.

Ja postimi i plotë:

Nje foto propagandistike e paradoksale nga brenda “Bllokut Kirurgjikal” te spitalit te Librazhdit!
Ne Sallen e Operacionit krahas personelit me veshje sterile shihen edhe persona te tjere me veshjet e zakoneshme aty!
Aq me keq kur behet fjale per Ministrin perkates, deputete etj.
A e dine ata rregulloren shume strikte te Bllokut Operator, se aty mund te futesh vetem me veshjen perkatese te Salles?!
Dhe nga ky rregull askush dhe per asnje aresye nuk perjashtohet, qofte kjo edhe jashte procedurave kirurgjikale, nqs realisht kemi te bejme me nje Bllok Operator!
Per ilustrim po vendos me poshte edhe pjesen perkatese te Rregullores se Ministrise Shendetesise se Italise per keto raste.

Lini nje pergjigje