Tottenham vs Juventus/ Rezultati dhe statistikat e pjesës së parë

0

Në “Wembley” të Londrës janë duke u përballur mes tyre Tottenham dhe Juventus, në sfidën e kthimit për 1/8-at e Ligës së Kampionëve.

Loading...

Anglezët kanë kaluar në avantazh. Në minutën e 39-të është Son Heung-Min që shënon në portën e Buffon.

Me epërsinë minimale të Tottenham mbyllet pjesa e parë. Kujtojmë që rezultati i përgjithshëm është 3-2 për Tottenham, pasi ndeshja e parë në Torino ka përfunduar në barazim 2-2.

Në tabelën e mëposhtme mund të shihni statistikat e 45 minutave të para.

Loading...

Lini nje pergjigje