Standard.al

Rama nuk ndalet/ Shkarkon drejtorin, paralajmëron edhe 12 drejtues të tjerë, ja vendimi

0

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar drejtorin e Përgjithshëm të Shërbimit Kombëtar të Punësimit, Artur Miçko. Në vend të tij është emëruar Elira Caushin, e cila aktualisht është punonjëse në Kryeministri.

Raportohet se kryeministri gjithashtu i ka vendosur ultimatum 12 drejtorëve rajonalë gjatë mbledhjes në sallën e Hartave.

“S’ka parti që ju mbron muajin tjetër. Ndërmjetësoni me bizneset, punësoni njerëzit te vendet bosh. Do ju ndjek personalisht dhe individualisht”, mësohet të ketë thënë Rama.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.