Moti sot, surprizat që iu presin

0

Gadishulli i Ballkanit do të ndikohet nga kalimi i një sistemi frontal i cilat do të  vazhdojë të kushtëzojë në vendin tonë mot të paqëndrueshëm .

E Martë 06 Mars 2018 

Dita e Martë dt 06 Mars vendi ynë do të mbetet me mot të paqendrueshëm me vranësira dhe rreshje shiu  me intesitet më të lartë në Veriperëndim ku nuk do të mungojnë shkarkesa elektrike dhe rrebeshe shiu gjatë pjesës së dytë të ditës. Era do të jetëme drejtim Juglindje (SE) me shpejtësi 10-25 m/sek ne bregdet.  Valëzimi do të jetë i forcës 5 me lartësi vale 1,25 deri në 2,5 metër në det të hapur.

Temperaturat min dhe max 

Zonat malore          5/12 °C 

Zonat e ulëta           11/17 °C

Zonat bregdetare    11/18 °C

Kosova per ditën e Martë dt 06 Mars do të jetë me vranësira dhe rreshje shiu. Temperatuarat  në ekstremet e tyre do të regjistrojnë vlera 6°C në mëngjes deri në deri në 10°C në mesditë.

Lini nje pergjigje