E çuditshme/ Vendim i papritur, ndalohet transmentimi i serialeve turke

0

Gazeta kombëtare angleze në Abu Dhabi, së pari njoftoi vendimin e MBC në edicionin e saj të së hënës.

Loading...

Vendimi rajonal
Rrjeti nuk pranoi të diskutojë se kush e mori vendimin, por marrëdhëniet midis Arabisë Saudite dhe Presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan janë në një nivel të ulët, transmeton Telegrafi. Turqia mbështeti Katarin pasi Arabia Saudite dhe tre vende të tjera arabe bënë një bllokadë në Katar.

“Ka një vendim për të hequr të gjithë dramën turke nga disa shitore televizive në rajon”, tha zëdhënësi i MBC, Mazen Hayek për The Associated Press të hënën.
“Nuk mund ta konfirmoj se kush e mori vendimin”.

Hayek nuk pranoi të thoshte nëse vendimi erdhi nga brenda menaxhimit të MBC ose jashtë transmetuesit.
Zyrtarët turq nuk bënë asnjë koment të menjëhershëm mbi vendimin e MBC.

Loading...

Lini nje pergjigje