Tragjedi e rëndë: Kur pa vëllanë të vdekur, vdes edhe ai nga sulmi në zemër

0

Një tragjedi e pashembullt ka tronditur Kroacinë dhe gjithë rajonin, kur vdiqën dy vëllezër. Njëri vdiq derisa ishte në alpinizëm, dhe tjetri kur mori lajmin e trishtuar.

Siç raportohet nga mediet rajonale, dje në orën 19 e 40 minuta nga Shoqata e Alpinistëve familja mori një paralajmërim se alpinistët e tyre u lënduan, dhe se familjari i tyre ka mbetur i vdekur.

Familja e tij shkoi për të kërkuar, dhe kur vëllai e pa atë të vdekur, pësoi një atak në zemër dhe vdiq në vend.

Të dy vëllezërit janë dërguar në Spitalin e Splitit, njëri 55 dhe tjetri 60 vjeç.

 

Lini nje pergjigje