‘Kjo zonjë nuk ka shije e as turp…’ Mediat e huaja i ‘nxjerrin bojën’ Bleona Qeretit…

0

Prania e këngëtares shqiptare në ‘afterpartyn’ e organizuar nga Vanity Fair pas ndarjes së çmimeve Oskar ka çuditur mediat botërore.

Bleona Qeretti i ka ushtuar një artikull turpërues dhe gazeta kroate  “Jutarnji list”.

‘Kjo zonjë nuk ka shije e as turp, aktoret u bënë gati për një festë elitare kur erdhi këngëtarja  shqiptare dhe e la tërë shoqërinë pa fjalë’ ka qenë titulli i artikullit dedikuar Bleonës.

Më tej ajo ka vijuar se veshja e saj aspak e denjë ngjan me një ‘rrjetë peshkimi’.

Mediat e huaj mbarë botërore nuk e kanë toleruar aspak këtë thyerje të kodit të veshjes së një eventi kaq të rëndësishëm botëror.

 

 

Lini nje pergjigje