Pozitive me doping në testin A, Romela Begaj merr përgjigjen e testit B

0

Peshëngritësja e njohur Romela Begaj del pozitive edhe në testin B të dopingut.

Loading...

Pasi rezultoi pozitive në testin A me substancën e ndaluar stanozolol për kampionen e botës konfirmohet një gjë e tillë edhe në testin B që është hapur në Kanada pak ditë më parë.

Kujtojmë që Begaj u shpall kampione bote në stilin e shkëputjes dhe nënkampione në dygarësh në kampionatin Botëror të zhvilluar në SHBA.

Romela Begaj do të flasë sot në orën 11:30 për herë të parë për këtë çështje në një konferencë të thirrur në orën në palestrën e Federatës së Peshëngritjes në Parkun Olimpik të Tiranës.

Loading...

Lini nje pergjigje