Standard.al

Grabitja në Delvinë/ Flet vellai i kambistit, ja sa para u vodhën

0

Pas grabitjes me dhunë në shtëpine  e tij të një kambisti në Delvinë ka folur vellai i tij I cili ka bërë publik edhe shumen e parave që i janë grabitur vellait. Ai tha për mediat se vellia i ka thënë se i janë grabit 25 milonë lekë.

Osman Osmani tha se kishte shkuar tek banesa e vellait dhe se e kishte gjetur ate te lidhur bashke me vajzen e tij. Ai mendom se grabitësit e kanë ndjekur deri në shtepi të vëllain e tij.

Grabitje ndodhi gjatë nates edhe në banesen e Muslim Osmanit në Delvinë.  Autorët me maska kanë hyrë naten dhe nën kërcënimin e armëve kanë kryer grabitjen. Ata sipas njoftimeve paraprake kanë marrë një shumë të madhe parash dhe janë larguar.

Autoret edhe e kanë lidhur dhe dhunuar pronarin e baneses 70 vjecar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.