Standard.al

Kerkohet Fidel Ylli. Ku jane premtimet per sportin…as uniforma ska me

0

Te githe e kemi degjuar Fidel Yllin qe fliste kaq shume per sportin kur ishte ne opozite, per kushtet e mjerueshme qe kishte ne ate kohe e te tjera si keto, gjithashtu na kujtohet ne fushate premtimet qe bente se si do ta rregullonte sportin sapo te vinte ne pushtet PS, por si gjithmone fjelet i mori era, fushata mbaroi, PS tashme ne vitin e peste te qeverisjes, me drogen dhe betonin qe na ka mbuluar, sporti eshte ne mjerim te papare. Dhe pikerisht Këtë të enjte ka nisur Botërori i 17 i Atletikës për salla të mbyllura, që zhvillohet në Birmingham të Anglisë, por as qeveria , as PS dhe as Fidel ylli nuk ndjehen as per mjerimin qe e ka kapur sportin, kushtet ku sterviten, dhe as nga statuset qe bejne sportistet qe jane te vetmit qe na perfaqesone denjesisht dhe qe mundohen te pastrojne figuren e nxire nga droga te shqiptareve neper bote . Dhe pikerisht ne kete Boteror, ne perfaqesohemi nga Luiza Gega , e cila fatkeqesisht dhe uniformen e ka blere vete

Kerkohet Fidel Ylli te pakten te shohe ne Instagram ndonjehere perfaqesuesit e sportit shqiptar

Gazeta Standard

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.