5 ton drogë nga Shqipëria në Itali, ja kush janë ‘bosët’ e arrestuar

0

Policia italiane ka publikuar emrat e 3 shqiptarëve ndër 25 të arrestuarve të një operacioni të madh policor që çoi në kapjen e 5 tonëve kanabis që vinin nga Shqipëria dhe u sekuestruan në Catanzaro.

Loading...

Shqiptarët e arrestuar si kapot e këtij rrjeti janë:

Indrit Buja, alias Andrea

Elvis Hajdini nga Vlora

Shefik Muho nga Vlora

Italianët e arrestuar janë: Rocco Anello di Filadelfia, Cristian Burzi di Cinquefrondi; Mario Calesse; Gianfranco Contestabile; Francesco Fiarè, alias il “dottore” di San Gregorio d’Ippona;  Rosario Fioretti; Leonardo Francesco Raffaele Florio di Vibo Marina; Ippolito Andrea Fortuna di Vibo Valentia; Giovanni Franzè di Stefanaconi; Gerardo Filippo Gentile di Zambrone; Domenico Mancuso di Vibo ma residente a Roma; Fabio Melacca di Brindisi; ; Gregorio Niglia, detto Lollo, di Briatico; Antonio Paladino di Rosarno; Francesco Paladino di Rosarno; Giovanni Pastorello di Milano; Michell Vincenzo Piperno di San Costantino Calabro; Gianluca Pititto di Mileto, Antonio Prostamo di Mileto.

OPERACIONI

Media italiane njofton se 25 të arrestuar është bilanci i një operacioni të madh në policor në Itali që ka çmontuar një rrjet trafiku droge nga Shqipëria, i cili po trafikonte 5 tonë marihuanë.

Agjentët e Guardia Di Finanza të njësisë ekonomiko-financiare në Catanzaro, në bashkëpunim me Shërbimin Qëndror të Hetimit të Krimit të Organizuar në Romës kryen arrestimin e 25 personave duke përfshirë edhe tre persona që dyshohet se janë shefat e tyre.

Detajet e operacionit u dhanë gjatë një konferencë shtypi të GdF, Prokurorisë së Catanazaro, Nikola Gratteri. Zv.prokurorit Giovani Bombardier dhe komandantit të provincës

Loading...

Lini nje pergjigje