Ndahet nga jeta akademiku i njohur

0

Një sëmundje e rëndë i ka marrë jetën ish-drejtorit të Galerisë Kombëtare të Arteve, Gëzim Qendro.

Loading...

Qendro gjithashtu ka qenë pedagog tek Universiteti i Arteve, autor i disa librave, si dhe kritik i njohur.

Ai ka drejtuar Galerinë e Arteve nga viti 1998-2002.

Loading...

Lini nje pergjigje