Standard.al

I ftohti i fund-dimrit, ja kur rriten temperaturat

0

I ftohtoi i acartë që ka përfshirë dhe Europën pritet të zgjasë disa ditë në vendin tonë. Prej ditës së sotme vala e acartë do të shtrihet në një pjesë të mirë të kontinentit evropian, duke zbritur deri në gadishullin Ballkanik.

Ngjarje të tilla atmosferike vërehen rrallë në periudhat e fund-dimrit, ku temperatuart në vendin tonë pritet shkojnë nën zero dhe në zonat e ulëta.

Temperaturat pritet të shënojnë rritje të enjte dhe të premten.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.