Standard.al

Vdekje e parakohshme/ Ndërron jetë legjenda e sportit shqiptar

0

Mundja shqiptare ka humbur një nga mjeshtrat e saj, Arben Fejzo, për shkak të një sëmundje të rëndë.

Ish-mundësi i Tiranës dhe Partizanit, Arben Fejzo, është shuar në moshën 62-vjeçare.

Fejzo që garoi në mundjen klasike në peshën 52-57 kg, nga viti 1970 deri në vitin 1982 dhe spikati në radhët e Tiranës, më pas të Partizanit për t’u rikthyer në fund të karrierës së tij sportive sërish me ekipin e Tiranës.

Pas përfundimit të karrierës sportive, Fejzo është aktivizuar edhe si gjyqtar i ndeshje të mundjes.

Arben Fejzo është shpallur ‘Mjeshtër Sporti’, ndërsa mban gjithashtu edhe titullin ‘Nderi i mundjes Shqiptare’.

Image

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.