Standard.al

Demarkacioni/ Seanca shtyhet për nesër

0

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, ka njoftuar se seanca për demarkacionin e parashikuar për sot shtyhet për nesër në orën 10:00.

Veseli ka thënë se një gjë e tillë po bëhet ngaqë konsultimet ende janë duke vazhduar dhe se kanë për qëllim që të arrihet një konsensus në mes të partive politike.

“Measzhi që duam ta dërgojmë te qytetart është se do të arrijmë që së bashku të kemi një rrugëtim të përbashkët pro BE-së dhe të hapim perspektivë për liberalizimin të vizave në të ardhmen e afërt”.

“Do t’i kryejmë obligimet ashtu siç presin qytetarët tanë” deklaroi Kadri Veseli.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.