Standard.al

E rëndë/ Atentat me thikë ndaj të riut, arrestohet 21 vjeçari

0

Një i ri shqiptar është ndaluar si autor i plagosjes së ndodhur këtë mëngjes në Firence. Siç raportojnë mediat lokale, në pranga është vënë një 21-vjeçar, nën akuzën e tentativës së vrasjes.

Plagosja ka ndodhur në mëngjes në zonën e “Sesto Fiorentino”. Në rrugën “Pratese”, 21-vjeçari ka qëlluar dy herë me thikë në shpinë një bashkatdhetar 37 vjeç. Ky i fundit ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Autori u largua pas plagosjes për tua arrestuar disa orë më vonë.

Autori dhe i lënduari kishin njohje me njeri tjetrin, ndërsa hetimet janë në vijim për të zbuluar shkakun e konfliktit.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.