Standard.al

Fatmir Limaj: Ilir Meta më ndihmoi në arritjen e marrëveshjes për

0

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj ka konfirmuar lajmin se presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka ndihmuar në arritjen e aneks marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi.

Në një prononcim të shkurtë për Indeksonline, Limaj ka thënë se presidenti i Shqipërisë, ka qenë i involvuar dhe ka ndihmuar në arritjen e marrëveshjes se prezantuar sot.

Ndryshe, Limaj ka qenë iniciator dhe propozues i nënshkrimit të marrëveshjes se sotme.

Ditë më parë ai kishte vizituar Malin e Zi dhe ia kishte prezantuar drejtuesve malazez këtë opsion i cili ka gjetur përkrahje në shtetin fqinjë. Megjithatë, Limaj është treguar modest duke mos dashur t’i marr për vete, por ka thënë se meriat i takojnë gjithë klasës politike

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.