Standard.al

Diell në fundjavë, rriten temperaturat

0

E shtuna dhe e diela rezervojnë ditë me diell në vendin tonë me një rritje të lehtë temperaturash.

Kthjellime dhe vranësira të pakta shoqërojnë gjithë vendin. Vranësirat do të jenë më të pranishme në juglindje dhe verilindje.

Temperaturat e ajrit pësojnë një rritje të lehtë. Më e ulëta shënohet -1 në Korçë dhe më e larta 17 gradë Celcius në Gjirokastër 7.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.