Standard.al

‘Dega e Ullirit’ makth për terroristët mbi 1500 të neutralizuar në Afrin

0

Forcat e Armatosura Turke (TSK) njoftojnë se që nga fillimi i operacionit “Dega e Ullirit” e deri më tani, numri i terroristëve të neutralizuar ka arritur në 1.551, transmeton Anadolu Agency (AA).

Shtabi i Përgjithshëm i Turqisë njofton se që nga fillimi i opeacionit janë neutralizuar 1.551 terroristë. Ndryshe, më 20 janar, forcat turke nisën operacionin “Dega e Ullirit” në rajonin e Afrinit në veri të Sirisë për të larguar terroristët e PYD/PKK-së.

Operacioni synon të krijojë siguri dhe stabilitet përgjatë kufijve të Turqisë dhe rajonit, si dhe të mbrojë popullin sirian nga shtypja dhe mizoria e terroristëve.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.