Standard.al

Të izoluar nga bora dhe pa energji elektrike, ja reagimi i deputetit

0

Deputeti Partisë Demoktratike ka fajësuar qeverinë për mungesën e energjisë elektrike në Librazhd. Me anë të një statusi në rrjetin social facebook ai tregon gjëndjen e krijuar dhe i bën thirje OSHEE-së në ndërhyjë në mënyrë urgjente.

Ja postimi i plotë:

Stebleva e bllokuar nga debora vazhdon te mbetet pa energji elektrike prej 2 ditësh. Banorët janë lënë në mëshirë te fatit dhe shumica e territorit Rural të bashkisë Librazhd ka probleme me energjinë. I bëj thirrje pushtetit lokal dhe OSHEE që të ndërhyet urgjentisht dhe ti vihet ndihmë të banorëve që vazhdojnë të jenë të bllokuar nga dëbora dhe pa energji elektrike.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.