Deputetja Albana Vokshi: Në takimin e Stabilizim-Asociimit, ja çfarë u diskutua…

0

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, tha në studion e Syri.net, se për herë të parë në Takimin e Stabilizim-Asociimit, theksi vihet te shqetësimet e ngritura nga opozita.

Loading...

Në këtë kuadër, Vokshi tha se u përfshi shqetësimi për zgjedhjet dhe shit-blerjen e votave, u përfshi heqja e imunitetit për politikanët, sikundër ndodhi në rastin Tahiri që u morr në mbrojtje nga mazhoranca.

Vokshi tha se ajo që u tha ishte që politikanët dhe gjithkush tjetër para ligjit janë të barabartë.

Në vijim deputetja e PD-së tha se opozita nuk mund të heshtë përballë asaj që po ndodh në vend.

“Ne do të bëjmë punën tonë për të mbrojtur interesat e qytetarëve. Ne denoncuam kanabizimin e vendit, vetëm për shkak të bojkotit, protestave, çadrës së lirisë, u sensibilizua faktori ndërkombëtar në lidhje me kanabisin. Kjo është arsyeja që sot ne kemi një amendament të veçantë vetëm për këtë çështje”, tha Vokshi.

Lidhur me rekomandimet e OSBE/ODIHR dhe diskutimet në takimin e Stabilizim-Asociimit, Vokshi tha se për herë të parë thuhet qartë për shit-blerjen e votës. “Pse fola unë për ndihmën ekonomike? Pse hiqet sot ndihma ekonomike kur papunësia po rritet, kur shqiptarët po largohen nga vendi sepse nuk kanë asnjë shpresë? “, tha Vokshi

Loading...

Lini nje pergjigje