Standard.al

Biznesmeni vlonjat mesazh zjarrvënësit: 10-fish të shpërblej por më tregove ‘kush’

0

Një ditë pas djegies së makinës, biznesmeni në Vlorë Eduard Alikaj ka postuar një status në facebook ku i premton autorit që i ka vënë benzinën ta paguajë dhjetëfish nga sa ka marrë vetëm t’i tregojë se kush është porositësi.

Gjatë fjalës së tij ai le të kuptohet se ka pasur dëshmitarë okularë të ngjarjes dhe se ngjarja do të zbulohet.

Postimi i biznesmenit

“Kisha vendosur ta ndèrroja.

Tani mè duhet ta ri-bèj sepse jo vetèm u dogj pèr mua, por edhe mè tregoi se deri tek ajo mund tè afrohen.

Pèr afeksion do ta mbaj.

Shyqyr Zoti pati dèshmimtar qè vèmendjen ua tèrhoqi çakmaku qè ndezi benzinèn. Policia e Zjarrèfikèsit ndèrhyn me shpejtèsi duke kufizuar edhe dèmet. Herèt a vonè do dali si e qysh?!

Po njè apel kam pèr atè fukara qè hodhi benzinèn. Pèr atè qè pèr pak shpèrblim, èshtè shfrytèzuar nga tè tjerè.

Gjej mènyrèn, e mè bèj tè ditur kush….(?!)

10-fish do shpèrblehesh e mik do tè kem.

Çfarèdo do mè thuash do vdesi me mua.

Mos ngurro!!!”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.