Gigi Hadid e sëmurë, tregon nga se i vjen dobësimi

0

Ajo ka shkruajtur se është dobësuar për shkak të sëmundjes “Hashimoto Thyroidits”.Vetë sëmundja shkakton humbje peshe, lodhje dhe lëkurë të thatë. Më tej ka shpjeguar se nuk do të komentojë asgjë pasi mund të jetë shumë e dobët por e shëndetshme. Gjithashtu Gigi u ka treguar njerëzve se po e tronditin me paragjykimet e tyre, një herë e akuzuan se shtoi në peshë e tani për rënien e saj.

Loading...

Sipas Mjekëve kjo sëmundje mund të dojë muaj ose vite për tu diagnostikuar dhe shkaktohet pasi sistemi imunitar sulmon gjendrat e tiroides duke i bërë ato të fryhen e të dëmtohen. Gigi ka pranuar se është dobësuar por ajo është duke u kuruar dhe do ta marrë sërish veten. Madje ka shpjeguar se nuk ha më pak se më parë hjesht trupi reagon ndryshe.

“Mos u merrni me mua, unë kam gjoks kam muskuj, të pasme, kofshe dhe komentet tuaja nuk do ndikojnë aspak tek unë. Ndihem seksi dhe e dua trupin tim”- ka shpjeguar ajo në një tjetër postim në Instagram.

Loading...

Lini nje pergjigje