Standard.al

Ja ç’thotë ish-specialisti grek për vrasjen makabër të Devi Kasmit

0

Ish-speciali grek Efthimiou Efthimious, i akuzuar për vrasjen e Devi Kasmit, ka mohuar sërish akuzat për vrasje.

Eftihmious ka folur nga burgu i Bradasheshit për mediat greke, ku ka hedhur poshtë akuzat për Vrasjen e Kasmit, ndërsa ka akuzuar policinë shqiptare.

“Jam stërvitur në jetën time vetëm për të mbrojtur jetë dhe jo që të marr jetë.  Policia shqiptare donte që të gjente një viktimë që të lehtësonte veten nga çështja dhe gjeti dike, pasi kishte siguruar disa të dhëna mbi gjatësinë dhe mjekrën e vrasësit, që përputhen me mua. Pa asnjë fakt e prove, pa pistoletë pa shenja gishtash pa ADN,” është shprehur ai.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.