Real dhe Atletiko futen në garë, ja e ardhmja e Hysaj

0

Duket si diçka e pabesueshme, por lajmet që vijnë nga Spanja janë të mëdha për mbrojtësin e Kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj.

Loading...

Dy ekipet kryeqytetase, Reali dhe Atletiko e Madridit duket se kanë në radarët e tyre mbrojtësin shkodran.

24-vjeçari, veçohet për sigurinë në mbrojtje, si një nga pikat më të forta të këtij reparti në ekipin e Mauricio Sarrit.

Përveç ekipeve angleze, si Manchester United, Arsenal apo Chelsea, tashmë shfaqen edhe Atletiko dhe Reali.

I pyetur disa ditë më parë, agjenti i Hysajt, Mario Guiffredi, deklaroi se e ardhmja e Hysajt lidhet ngushtësisht me të ardhmen e teknikut Sarri, i cili nëse qëndron më gjatë tek Napoli, do e dojë në skuadër mbrojtësin. Gjithsesi, sirenat e alarmit për Hysajn tashmë kanë rënë.

Loading...

Lini nje pergjigje