Plane për fundjavën? Ja suprizat që vijnë nga moti

0

Sonte gjatë natës, vranësira të dendura mbulojnë të gjithë vendin duke sjellë reshje shiu gjatë gjithë së shtunës, në të gjithë territorin, parashikon “Meteoalb”. Ndërsa reshje dëbore priten në 600 m mbi nivel deti.

Loading...

E diela mbetet me vranësira por reshje më të pakta shiu e dëbore, kryesisht në Jug dhe zonat Lindore.

Temperaturat do të ulen me 2 – 3°C mesditën e së shtunës ndërsa e diela sjell një tjetër rënie me 2°C në të dy ekstremumet termike të ditës, duke luhatur vlerat e tyre nga –3°C në 12 – 13°C.

Loading...

Lini nje pergjigje