Moti sot surprizat që iu presin

0

Gadishulli i Ballkanit do te ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore te ftohta me origjine Veriore te cilat do te kushtezojne ne vendin tone renie graduale te temperaturave.

Loading...

E Premte 09 Shkurt 2018

Dita e Premte dt 09 Shkurt do te mbizoteroje mot kryesisht me vranesira dhe kthjellime ne ultesiren perendimore ne oret e para te dites nuk do te mungojne rreshje te pakta shiu, pergjate luginave do te jete e pranishme mjegulla. Era do te jete me drejtim Jugperednim (SW) m shpejtesi deri ne 8 m/sek ne bregdet. Valezimi do te jete i forces 3 lartesi vale 0.5 deri ne 1,5 meter ne det te hapur.

Temperaturat min dhe max

Zonat malore 0/10

Zonat e uleta 5/15

Zonat bregdetare 7/15

Kosova per diten e Premte dt 09 Shkurt do te jete me mot te kthjellet dhe vranesira mesatare. Temperaturat ne ekstremet e tyre do te luhaten ne vlera nga 1 grade ne mengjes deri ne 8 grade Celcius ne mesdite.

Loading...

Lini nje pergjigje