Standard.al

‘E ka mendjen tek tepsia, ndaj nuk ngopet as me bukë falas’

0

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar lidhur me miratimin e mbrëmjes së djeshme të listës së kandidatëve për anëtarë të Këshillit të Lartë të Gjyqësorit dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë, lista këto që nuk morën konsesnsuin e opozitës as në raundin e tretë të votimit të tyre në Kuvend.

Përmes një komenti të shkurtër në faqen e tij zyrtare në rrjetin social “Facebook”, Manjani teksa ironizon sjelljen e kryeministrit Edi Rama, shprehet se ai tek tepsia e ka mendjen, dhe se nuk arrin të ngopet edhe me bukë falas nga tepsia e shtetit

Reagimi i Ylli Manjanit:

Reformë e thellë në administradë:

S’ka më Facebook, por thjesht Bukë!

Bukë falas për shtetarët.

Pra s’ka teknologji, por tepsi!

Te tepsia e ka mendjen. Nuk arrin të ngopet edhe me bukë falas nga tepsia e shtetit!

Ore e do shumë reformën Ai!

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.