Denoncim/ Çdo vit qeveria vjedh 10 milion euro nga ilaçet

0

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetet sociale denoncimin e qytetarit dixhital, i cili zbardh skemën për vjedhjet me rimbursimin e ilaçeve.

Loading...

“Qeveria nuk publikon listën e ilaceve te rimbursuara dhe vjedh çdo vit 10 milione euro ne vit nga ilaçet! Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital”,shkruan Berisha.

Postimi i plotë

Qeveria nuk publikon llisten e ilaceve te rimbursuara dhe vjedh çdo vit 10 milione euro ne vit nga ilaçet!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. Sb

“Me shpresen se do te publikoni skandalin e rradhes te kesaj qeverie skandaloze pasi te tjeret ja kane futur nje gjumi te thelle dimeror kam besim se do ta publikoni kete si me poshte. Ne kohen tuaj por edhe ne qeverite e tjera cdo vit eshte publikuar lista e rimbursimit per pacientet e cila sic e dini ka dy te mira:

1- i kursen buxhetit te shtetit cdo vit mbi 10 mil euro dhe:

2- Ben te mundur nga ky kursim te futen ilace te reja te cilat jane mungese per pacientin Shqiptar. Por, cfare ka ndodhur ne te vertete: Lista ka dy vite pa u publikuar fare qe do te thote se keto 10 milione euro jane gllaberuar dhe po gllaberohen aktualisht nga mungesa e saj dhe nga favorizimi i monopoleve te Edi Rames duke ju mbushur xhepat ketyre klienteve te tij dhe duke e lene pacientin shqiptar ne meshiren e fatit.

Ky me duket se per te ardhur ne pushtet premtoi mjekesine falas duke i rrjepur pacientet neper spitale private dhe duke e zhvatur buxhetin e taksapaguesve Shqipetare dhe duke e ndare ate me monopolet qe po e grijne kete vend.

Listen e Rimbursimit per vitin 2017 mund ta verifikoni lehtesisht qe nuk e kane vene ne zbatim por njekohesisht edhe per vitin 2018 me duket se e kane rrezervuar per monopolet e tyre. Respekte me besimin te zeri i te se vertetes.”

Loading...

Lini nje pergjigje