Rikthimi i Balotelit? Ja vendimi i trajnerit të Italisë

0

Trajneri i përkohshëm i Kombëtares së Italisë, Luigi Di Biagio pritët që të ftojë në skuadër Mario Balotellin i cili prej vitesh nuk ishte pjesë e “axurrëve”.

Loading...

Mediat italiane raportojnë se Di Biagio pritet të ftojë në skuadër edhe Gianluigi Buffon i cili do të luajë në miqësoret e marsit kundër Argjentinës dhe Anglisë, shkruan “Football-Italia”.

Sipas “Corriere dello Sport”, Di Biagio do të grumbullojë Balotellin që prej 4 vitesh nuk vesh fanellën e përfaqësueses së Italisë.

Gigio Donnarumma, Daniele Rugani, Alessio Romagnoli, Roberto Gagliardini dhe Federico Bernardeschi, si dhe Davide Calabria, Manuel Locatelli dhe Patrick Cutrone, janë emrat e lojtarëve të tjerë që pritet të thirren nga tekniku i ri.

Loading...

Lini nje pergjigje